טיול אופניים בקירגיסטן

 

כללי: על בסיס ניסיוננו מזה 5 שנים בתכנון וביצוע טיולי אופניים

בקירגיסטן, אנו מציעים את הטיול הזה המשלב רכיבת אופניים 

בנופים מרהיבים בתוספת כל האטרקציות כגון רכיבת סוסים, מופע

משחקי סוסים, רפטינג תוסס, מוזיקה סוערת, פולקלור ייחודי

ושווקים צבעוניים וכל זאת בתנאים מיטביים, במלונות הטובים ביותר

ובשירות ואוכל שאין טוב מהם. (תשאלו את מי שכבר טייל איתנו)

 ________________________________________
דרגת קושי: גמישה (ניתן להתאים לכל סוגי הרוכבים)
________סינגלים, משעולי רועים ודרכי עפר.___________
משך הטיול: 10 ימים מנתב"ג עד נתב"ג ובהם 7 ימי רכיבה.

ניתן ע"פ דרישת מנהל הקבוצה לבחור תכנית החל מ7 ועד 14 ימים
________________________________________
ארוחות: מלא כולל בשטח עם צוות יעודי וטבח ובירה קרה בסוף יום
________________________________________
גודל קבוצה :  2 עד 20 משתתפים
________________________________________
צוות מלווה והדרכה:  מוביל ישראלי, מורה דרך מקומי דובר אנגלית, נהגים טבח ועוזרים
________________________________________
לינה: תמיד במלונות הנוחים ביותר ובבתי אירוח מסבירי פנים תוך שמירה על פרטיות הרוכבים. לילה אחד במאהל יורטות הכולל שירותי מים חמים ושירותים מערביים.
________________________________________
ציוד נדרש: ביגוד רכיבת שטח, ביגוד נגד גשם, ביגוד חם (בלילות הטמפרטורות צונחות לאפס), הגנה כנגד קרינה ושמש
________________________________________
אלטרנטיבות נוספות: יש לנו מגוון תכניות נוספות לכל גודל קבוצה ולטיול שמשכו החל משבוע ימים ועד שבועיים

________________________________________

בני משפחה רוצים להצטרף?: בבקשה. בואו נצרף את בני המשפחה לטיול ג'יפים מקביל ותפגשו את כולם בכל ערב.

יום 1: יוצאים לדרך

נצא בטיסה לקירגיסטן דרך נמל ביניים אירופאי.

נצא בשעות הלילה אזי נגיע לפנות ערב. במלון נפרק את קופסאות האופניים ונצא לארוחת ערב. נחזור למלון לשנת לילה ארוכה.​

היה ונבחר לצאת בשעות אחר הצהריים אזי נגיע בשעות הבוקר המוקדמות מאוד של יום המחרת. משם נוסע למנוחה והתרעננות של מספר שעות במלון בטרם נתחיל את טיולינו הפורח.

יום 2 – רכיבת חימום במדרונות הירוקים של הרי השלג

בוקר לאחר ארוחת הבוקר, נתארגן על ציוד הרכיבה וניסע אל מורדות ההרים. נצא לרכיבה של מספר שעות, מלווים ע"י רכב ליווי ובו ציוד נדרש. במהלך הרכיבה נעצור בתוך הירוק להפסקת צהריים עם סנדוויצ'ים, פרי ושתיה חמה ונמשיך בשביל המפותל עד נקודת הסיום של הרכיבה. נעלה על האוטובוס, המלווים יקשרו את האופניים בצורה יציבה ומוגנת ברכב הייעודי להובלת האופניים וניסע בדרך המשי. בערבו של יום נגיע לבית הארחה נעים ונוח עם תקשורת WIFI נתקלח היטב, "נעמיס" פחמימות בארוחת הערב וננוח היטב לקראת מחר.

רכיבה:  30 ק"מ, 5 שעות, גובה מרבי 2300 מטר, טיפוס מצטבר 500 מ'

יום 3 –  מעבר להרי השלג אל האגם הצלול

היום השלישי נתחיל בנסיעה לקראת תחילת הרכיבה היומית, נרד מדרך המלך ונתחיל ברכיבתנו במעלה העמק בין ההרים, מטפסים ועולים בדרכי ושבילי רועים בכיוון אגם סונג קול. לאחר מעבר ההרים וארוחת הצהריים נרכב דרומה לעבר האגם הצלול והמרוחק עד הגיענו לשפת האגם לחניון יורטות מיוחד מנוהל בידי משפחה מקומית מקסימה. נצפה במופע רכיבת סוסים ומשחקי סוסים החביבים כל כך על עמי הנוודים במערב אסיה. בערב נרכב מספר שעות על סוסים להרגיש מה שמרגיש כל ילד קירגיזי מגיל שלוש. נתקלח ונסעד ארוחת ערב חמה  ביורטת חדר האוכל. מראה כיפת השמים ושביל החלב מרהיב בהיעדר כל אור אחר ודלילות האטמוספירה (שלושה ק"מ). אח"כ נתפזר במספר יורטות שבכל אחת מהן ארבעה מזרונים ושמיכות עבות. 

רכיבה:  30 ק"מ, 5 שעות, גובה מרבי 3400 מטר, טיפוס מצטבר 400 מ'

יום 4 – לאורך גדות האגם ובמורדות המפותלים של הנהר האדיר

היום, יתחיל במספר שעות רכיבת אופניים לגדת האגם הצלול בין מרבדי פרחים כחולים וצהובים, חוצים מעברי מים וכרי דשא. נכיר בדרך את הרועים החולפים על פנינו ונפגוש אותם, דרך מיטבית להגיע אל משפחות הרועים מסבירי הפנים  ולהכיר את אורח חייהם הייחודי. לקראת צהריים ולאחר הפסקת הארוחה, נעזוב את גדת האגם ונתחיל בטיפוס על אופנינו  לעבר מעבר הרים 32 התוכים והסרפנטינות התלולות שלו בגובה 3000 מ' . נבדוק את מערכת הבלמים ונתחיל לגלוש רכובים על אופנינו מטה דרומה לעבר דרך המשי. נמשיך לאורך נהר שוצף ובתום היום ניסע לאורך דרך המשי בין ההרים המושלגים עד הגיענו לעיירה NARYN. לינה במלון מקומי נקי ויפה הכולל שירותי אינטרנט.

רכיבת אופניים: 40 ק"מ, 7 שעות, גובה מירבי 3200 מטר, טיפוס מצטבר 500 מטר.

יום 5 - במישורי הדשא המרוחקים ביותר בואך דרך המשי

לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת ניסע לנהר EKI NARYN מקום בו נפגשות זרימות נהרות שוני גוון. משם נמשיך וניסע לאורך הנהר השוצף וקירותיו התלולים מאוד ונגיע לעמק נידח וירוק המפריד בין רכסי שלג. על דרך עפר בעמק נמשיך בדרכנו חולפים בגשרונים על פני הנחל . עדרי בקר ויאק ילוו את נתיבנו. לאחר ארוחת הצהריים, נעלה על האופניים ונרכב בלב אוקיינוס הירק בין הרי שלג במקום שאפילו לא מסומן ברובו במפה. נחלוף בדרכנו אין סוף עדרים וסוסי פרא ואף לא רכב אחד. בתום יום הרכיבה, נעצור לשפת פלג. עוד תה ועוד אבטיח מתוק ונצא ברכבים על דרך המלך המחברת את קירגיסטן לסין, הריהו תוואי דרך המשי ההיסטורית. ניסע כשעתיים עד הגיענו לכפר KOCHKOR אל בית ההארחה שלנו שכבר הכרנו בעבר. נשטוף ונשמן את האופניים ולאחר המקלחת וארוחת הערב נחווה מופע פולקלור תוסס וקצבי ואחריו עוד לילה נעים ושקט. 

רכיבת אופניים: 50 ק"מ, 6 שעות, גובה מירבי 3400, 600 מטר טיפוס מצטבר.   

יום 6 - היום של עמק הפרחים

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה ואחר כך נצא לרכיבה בעמק הפרחים אשר כשמו כן הוא.

ניתן לבחור ביום הזה להחליף רכיבת אופניים ברכיבת סוסים או בטרק רגלי ולהגיע לאחד מהנופים המרהיבים שניתן להגיע אליהם בפסגת מעבר ההרים ADDAPASS. השביל המפותל בואך עמק הפרחים דרך מעבר ההרים ADDAPASS מתחיל בשביל שבין הרי אדמת חול אדומה ובם יערות אשוח. אחר כך נכנסים ליער עבות ומעליו משטחי עשב ופרחים צהובים וסגולים לכל עבר. נופי מעבר ההרים גרמו לכל המטיילים הישראלים שכבר חוו את הנתיב הזה להתפעל ולהתלהב. בדרכנו מטה אל עמק הפרחים נצעד או נירכוב בזהירות במורד התלול ובסופו נגיע אל הרכבים המחכים לנו ואל הצוות שכבר הכין עבורנו את הארוחה והקפה. משם נמשיך לביקור קצר בתצפית JETI OGUZ לראות יערות אשוח בהרי אבן אדומה. הבירה הקרה של סוף היום במרפסת המלון כפרי מסביר פנים בעיירה KARAKOL הצופה להרי השלג 

30 ק"מ, 5 שעות, 2200 מ' מירבי, 300 מ' טיפוס מצטבר.

יום 7 - נתיב אתגרי ללב ההרים ומעיינות חמים

יום רכיבה על גבי דרך עפר משובשת במעלה העמק ARASHAN .נגיע לאחר 15 ק"מ של רכיבה מאתגרת הדורשת כישורי רכיבה וריכוז (דרך ושביל משובשים, חלקים ומדרוניים) במעלה אל אתר המעיינות החמים  המצוי בלב העמק השוכן למרגלותיו של הר הקן המושלג והמתנשא מעל כלל רכסי ההרים. נרכב אל מקום המעיינות, נעצור לאמבטיה חמה וגופריתית, אם יש בנו אומץ, נטבול במי הנהר הקפואים כמנהג הרוכבים היפנים. ארוחת צהריים חמה באתר המעיינות וחזרה בדרך הפורחת אל נקודת המוצא וחזרה אל מלוננו. הרוכבים המעוניינים בכך יוכלו להמשיך עוד 20 ק"מ באופניים בדרך נוחה בדרכם אל המלון

רכיבת אופניים: 35 ק"מ, 6 שעות רכיבה, 2600 מ' גובה מירבי, 700 מ' טיפוס מצטבר

יום 8 - אחד מעבר הרים, פעמיים דרכי נחל

אנחנו מתחילים את יומנו  בנסיעה של שעתיים דרומה לאורך הגדה הצפונית של האגם. בשער פארק טבע נרד מהמכוניות ונחל ברכיבתנו צפונה במעלה נהר שמשני צדדיו הרים מיוערים. נפגוש בדרכנו תושבים מקומיים ונקנה דבש אורגני בשלל צבעים. נחצה את הנהר ונטפס לכיוון מעבר ההרים. בשיאו נצפה צפונה ומערבה לכיוון פסגות ההרים המושלגות. נמשיך ברכיבתנו לעמק ירוק מצידו השני של המעבר. נסוב לארוחת צהריים ליד הנחל ונמשיך ברכיבתנו עד מוצא הפארק. אז נמשיך בנסיעה לעמק צונג קמין ונתאכסן במלון אקולוגי מדהים. בקומה השניה תוגש לנו ארוחה ונוכל להאט עם בקבוק בירה צונן.

רכיבת אופניים: 30 ק"מ, 4 שעות רכיבה, 2500 מ' גובה מירבי, 600 מ' טיפוס מצטבר

יום 9 - רפטינג, שוק המזכרות ויין מקומי

זהו. סיימנו את פרק האופניים.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לרפטינג מהיר אך בטוח. לאחר שעתיים של רפטינג, נפשוט את קסדות הבטיחות, חגורות ההצלה וחליפות החימום, נאכל ארוחת צהריים טובה וניסע לעיר הבירה BISHKEK. ברחבה הנקייה שליד המלון נארוז מחדש את האופניים באריזותיהן ונאפסן את האריזות בחדר המחסן. אחר כך נצא לביקור בשוק הססגוני OSH BAZAR. נחזה במגוון האינסופי של סוגי האורז, נתבשם מאין סוף תבלינים ונקנה, כמו שכולם בדרך כלל קונים, מזכרות צבעוניות חביבות ונחזור למלוננו.

נצא לארוחת ערב קירגיזית חגיגית וטעימה באתר ייחודי חביב וציורי. נאכל שיפודי בשר ענקיים ונשתה בירה  עד לא ידע. בדרך כלל זה גם נגמר בשירים ושמחה.

 

נחזור למלון למספר שעות  ספורות של מנוחה בטרם נצא באור ראשון לשדה התעופה.

יום 10 - הביתה

עם בוקר מוקדם נצא לשדה התעופה על מנת לחזור הביתה אחר הצהריים.

זה סיכום רכיבת האופניים: 35 עד 40 שעות רכיבה ב7 ימים, 220 עד 250 ק"מ על דרכי עפר ומשעולי רועים. רכיבה בגבהים שבין 1800 מטר עד 3400 מטר. טיפוס מצטבר של 3600 עד 4000 מטר. 

 

 

מחיר הטיול:

מחיר הטיול למטייל מותנה בגודל הקבוצה ובמספר ימי הטיול. 

נא להתקשר איתנו לתכנון וקביעת המחיר 052-5242775 info@nature-view.com

________________________________________

המחיר יכלול:

• טיסות והיטלים  כולל הטסת אופניים

• הלנה וכלכלה מלאה

• אופניים חילופיות.

• קסדות מגן וציוד בטיחות.  

• רכב ליווי והסעות, צוות לוגיסטי והדרכה.

• כל שאר האטרקציות שבטיול

המחיר לא יכלול  

• ביטוח אישי . תנאי להשתתפות בטיול

• טיפים לנותני השירות

________________________________________

 הערות:

• אפשרות לשהות יחיד בחדר  במלון בתוספת תשלום של 200 $

• למטיילים שמורה הזכות לרכוש בעצמם את הטיסה ויחויבו במחיר הטיול בלבד. 

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה