קירגיסטן (Kyrgyzstan ) - ארץ סוסי הבר והנוודים

 

"מדינת ההרים, הערבות והסוסים" נמצאת במערב אסיה נוגעת בגבולותיה עם סין, קזחסטן, אוזבקיסטן וטג'יקיסטן. זו מדינה הררית המציעה לתושביה ומבקריה נופי בר יוצאי דופן. רוב שטחה של הארץ הזו היא הררית וקשת מעבר. בינות להרי השלג נחבאים עמקים ירוקים פוריים ובתוכם זורמים נהרות עזי זרימה ונחלים מפכים אל מספר אגמים כחולים וצלולים ביניהם אגם YSYK KOL המלוח למחצה ואגם SONG KOL ומימיו המתוקים והקרים. ערבות גדולות הופכות עם הקיץ למשטחי ירק (JAILUU ) אינסופי הצובעים את פני הקרקע בירוק עז שמשתרע מאופק ועד אופק.

העם הקירגיזי היושב בה הוא עם קטן. אנשיו נחושים וחזקים. תנאי האקלים הקשים בחורף מחשלים את בני המקום. יחד עם זאת ידועים הקירגיזים בטוב ליבם ובמזגם הנוח כלפי אורחים וזרים. הימים בו דהרו על דרך המשי לוחמים קירגיזיים קשוחים חלפו ועברו.

בעונת האביב, יוצאים הרועים ובני משפחותיהם עם עדריהם, רכובים על סוסיהם, אל ערבות הדשא. מטים בערבות האלו את אוהליהם העגולים ( YURT ) . באוהלים אלו הם יושבים, מבשלים את ארוחותיהם עשירות החלבון, שותים קומיס (משקה מחלב הסוסות), מנגנים מוזיקה מיוחדת ולא מוכרת לאוזניים מערביות. 

לסוסים מקום חשוב בתרבות הקירגיזית מזה אלפי שנים. על גב הסוסים עוברים התושבים ממקום למקום ועל גב סוסיהם הם משחקים רבים.

עד 1991 הייתה קירגיסטן חלק מברית המועצות. השפעתה ניכרת עד היום. בעיר הבירה ( BISHKEK ) רחובות רחבים ומבני ציבור גדולים. בקיץ נצבעים רחובותיה בירוק והאווירה בה נעימה ונוחה לזרים ומטיילים.את אותו טבע עשיר ומיוחד ואת אורח חייו של העם הקירגיזי אנו באים לגלות במסגרת טיולינו.

 בעונת הקיץ שמתחילה ביוני ומסתיימת בספטמבר אנו מציעים טיולי טבע:

 

 

 

 

 

 

 

 

בואו איתנו, בקבוצות קטנות, בליווי בני המקום, בתנאים מפנקים, אל הטבע והאדם. לגלות את ארץ קירגיסטן והעם המקסים השוכן בה. בואו ליהנות ולהתרגש איתנו.

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה