טיולי סוסים בקירגיסטן

 

קטגוריה:טיול רכיבת סוסים ועוד אטרקציות רבות בערבות 

הדשא והרי השלג של קירגיסטן .

נתיבי הטיול מותאמים לקבוצות מנוסות וקבוצות מתחילים כאחד.

________________________________________

דרגת קושי:    נוח - (5 מעברי הרים עד גובה 3,600 מ'.)

________________________________________

עונה:    אמצע יוני עד סוף ספטמבר.

________________________________________

משך הטיול:10 ימי טיול מנתב"ג עד נתב"ג הכוללים

7 ימי רכיבת סוסים המחולקים לכמה מקטעים, רפטינג, פולקלור,

שווקים ועוד אטרקציות.

________________________________________

גודל קבוצה :    מזוג רוכבים ועד 16 רוכבים 

________________________________________ 

הדרכה:     את הטיול מוביל מדריך דרך ישראלי ואתו מנהל קבוצה מקומי מנוסה דובר אנגלית. יחד איתם צוות עזר של נהגים , טבח, עוזרים, סוסים נוספים ומלווים מיוחדים במהלך כל קטעי הרכיבה.

________________________________________

לינה וארוחות:

ארוחות – מלא,

6 לילות במלונות ובבתי הארחה מסבירי פנים ונקיים כולל אינטרנט, חשמל ומים

2 לילות באוהלי יורטות עגולים, כולל מים חמים ושירותי שדה 

 ________________________________________

ציוד נדרש:    נעלי רכיבה, ביגוד נגד גשם, ביגוד חם, הגנה בפני קרינה ושמש, אוהלים יסופקו ויוקמו ע"י צוות המלווים.

 

זהו הטיול:

הJAILOO הוא אזור המרעה הגבוה שאליו שמים פעמיהם הרועים הקירגיזים בעונת הקיץ הקצרה. בלב אזור זה, מוקף בהרי שלג מכל עבר, ובגובה של 3016 מ' ממוקם אגם SONG KOL ומימיו הצלולים והמתוקים. לאגם זה אנו רוכבים.

במהלך הטיול נעבור מאזור מרעה אחד למשנהו, נשהה עם משפחות הרועים בערבות המרוחקות מכל ישוב אחר ונתיבי מסחר. נהנה מהכנסת האורחים הקירגיזית הידועה, נאכל את מאכליהם. את הריבות, החמאה הטבעית, החלב, לחם הנאפה במקום.

זהו טיול המתנהל בנחת. נוגע בטבע, מציג נופי אגמים צלולים, הרים מושלגים ומשטחי עשב מאופק עד אופק. מביא אותנו לקשר ישיר עם משפחות הרועים ואורח חייהם הרגוע ומכניס האורחים.

זה טיול למי שאוהב את הטבע ומבקש לתור אותו על גבי אוכפים כפי שעושים זאת בני המקום מזה אלפי שנים.

יום 1: יוצאים לדרך

 נצא אחר הצהריים מישראל בדרכנו מזרחה בטיסת לילה דרך נמל ביניים אירופאי. לנמל התעופה MANAS שבעיר הבירה BISHKEK שבקירגיסטן נגיע לפנות בוקר של היום למחרת. היה ותבחר הקבוצה תכנית טיסה שתביא אותה לקירגיסטן לפנות ערב, כי אז תוסע הקבוצה לבית המלון ולארוחת ערב קירגיזית עשירה.

יום 2 – דרומה אל ההרים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעמק KOCHKOR. הנסיעה תארך כשלוש שעות.

עם בואנו לאתר הרכיבה, נפגוש את הצוות ואת הסוסים, נתאים אוכפים ונצא רוכבים במעלה העמק בין ההרים המושלגים. לפנינו יצא צוות הלוגיסטיקה שיכין מבעוד מועד את ארוחת הצהריים החמה. אחר הצהריים נחזור במורד הנחל השוצף בואך העמק החקלאי ונתכנס למקלחת חמה, ארוחת ערב מקומית ולינת לילה בבית הארחה משפחתי חביב. לאחר ארוחת הערב נזמין להקה מקומית לחוות את היופי והמיוחדות של המוזיקה המקומית המלודית והעשירה. 

בטרם נלך לישון נשלח הביתה באמצעות ה WIFI תמונות רכיבה ראשונות לטיול

יום 3 – אל האגם הצלול

נקום לארוחת בוקר  חמה, תה וקפה ונצא רוכבים אל מעבר הרים גבוה בשבילי רכיבה מתפתלים. נחצה בדרכנו מספר נחלים ונרכוב לאורך משטחי ירק ומרעה שבהם נטועים אוהלי יורטות לבנים רחוק מכל רמז של אורח חיים מודרני.

מתארח באוהל משפחה לארוחת צהריים, ננוח מעט ונטפס על האוכפים בשנית. נעלה אל מעבר הרים גבוה שמעברו יתגלה לעינינו יופיו של האגם הצלול הנח בין הרי השלג. במשעולי הרוכבים על הקרקע הירוקה מאופק ועד אופק נרכוב מטה אל האגם. עם ערב נגיע למאהל יורטות מסביר פנים. מתארגן באוהלי היורטות המחוממים על מיטות נוחות ונהנה ממקלחת חמה וקצרה בטרם נסב לארוחת ערב עשירה ביורטת חדר האוכל.

בשקט המוחלט שמסביב וללא קליטה סלולרית נתארגן במיטות המוצעות ללינת לילה כשבחוץ מזג האוויר קר. היה ונזכה ללילה חשוך, בהיר וללא עננים, נוכל לראות את שביל החלב באופן שלא ראינו אותו לעולם.

יום 4 – לאורך שבילי הרועים על גדות האגם

לאחר ארוחת הבוקר, אם נהיה קבוצה מספיק גדולה, נוכל לצפות ואפילו לקחת חלק במשחקי סוסים החביבים כל כך על עמי הנוודים במערב אסיה. זו דרך טובה להכיר את אורח חייהם ומנהגיהם של בני המקום מזה אלפי שנים. אחר כך רכובים על סוסינות נחצה מעברי מים ונחלים ונמשיך לאורך שבילי הרועים לגדות האגם הצלול עד הגיענו לצידו השני אל מאהל יורטות נוח ומפנק.

נטעין את מכשירי הסלולר בחשמל, נהנה ממקלחת חמה ונתארגן לארוחת ערב מפנקת ביורטת חדר האוכל המרווחת. עם לילה נתארגן במיטות הנוחות ללינת נוחה מכורבלים בשמיכות העבות ונהנה משינה עמוקה כשבחוץ צונחות הטמפרטורות מאוד. 

יום 5 - מהגם הצלול אל האגם המלוח

 

​לאחר ארוחת הבוקר, נפגוש את המלווים והסוסים ונרכוב אל ההרים שלצג האגם. נגיע ליורטת משפחת רועים. נכיר את אורח חייה המיוחדת, נוכל לטעום את חלב הסוסות KYMYZ ואת כדורי גבינת המלח הקשה כאבן. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך לרכוב בנופי הירק בינות לאלפי הסוסים שחלקם סוסי פרא. אחר הצהריים נעלה לרכב וניסע אל מעבר למעבר ההרים הגבוה ומשם נמשיך בנסיעתנו בואך האגם המלוח איסיקול.

עם ערב נגיע לבית הארחה באחד מהכפרים לשפת האגם וננוח לקראת יום המחרת

יום 6 - בין הרי השלג ויערות עצי המחט

עם בוקר ניסע לנקודת תחילת הרכיבה למורדות הרי אלא-טו העצומים והגבוהים שקרחוני פסגותיהם מכוסים בעננים לבנים. בנקודת המוצא נעצור ונכין משקה חם כל עוד מכינים המלווים ומאכפים את הסוסים לרכיבת יומנו. אז נצא רוכבים אל מעבר ההרים הקרוי על שם מטיילת ישראלית שרכבה בו לראשונה. מתחת לפסגה נעצור להפסקת צהריים על העשב הפורח והריחני ונמשיך בזהירות במורד השביל עד הגיענו לעמק הפרחים. נמשיך ברכיבה, תרים את יפי העמק הפורח כשסביבנו אין סוף סוסי פרא בין יערות עצי האורן והאשוח.

עם ערב ניסע לבית הארחה משפחתי בעיירה KARAKOL ונהנה מהכנסת האורחים המשפחתית. על בירה קרה בגינת בית הארחה הפורחת, נרגיע ונתכונן לארוחת הערב. לאחר ארוחת הערב נלך לישון בחדרים הפרטיים הנוחים שיועמדו לרשותנו

יום 7 - העמקים הפורחים של ALMALUU

לאחר ארוחת הבוקר ניסע קצרות לנקודת תחילת הרכיבה. הסוסים מוכנים לקראתנו. נטפס אל גב הסוסים ונצא לכיוון ההרים, מחליפים נופים מיושבים אל נופי טבע כביר בינות ליערות ולשפת נהר שוצף. נתפנק מארוחת צהריים בתנאי פיקניק. נפגוש גם כאן רועים ועדרים המנצלים עד תום את עונת הקיץ הירוקה והקצרה. נעצור לתצפיות אל הר האוהל הנישא והמושלג ונרכוב חזור את נקודת המוצא.

נחזור אל בית ההארחה שלנו לעוד ערב של אירוח מפנק ומשפחתי.

 

יום 8 – עמק ירוק וחקלאי חצוי בנהר שוצף

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך האגם המליח. ניסע על כביש סואן ובסופו נגיע לעמק חקלאי מרוחק החצוי על ידי נהר הCHU עז הזרם. לאחר ארוחת צהריים, נירכוב עוד מספר שעות אל ההרים שמעל העמק. ונשוב לקראת ערב לבית הארחה אקולוגי עשוי כולו מעץ טבעי. בית הארחה ייחודי ומקסים המכבד את אורחיו ואת בעליו ואת הטבע שסביבו. למרות פשטותו של המקום, עדיין יעניק בית ההארחה לאורחיו תנאים מפנקים ותחושה יוצאת דופן. המטיילים יוכלו להתעדכן במצב בבית באמצעות מערכת ה WIFI.

על מרפסת הקומה השנייה, היא חדר האוכל, כשבירה צוננת בידינו, נצפה רגועים בשקיעה המרהיבה על הרי השלג המקיפים את העמק מכל עבר.

יום 9 - רפטינג מהיר בנהר הצ'ו:

לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל הנהר השוצף בקבת בית ההארחה. נלבש חליפות מגן מפני קור המים, נחגור חגורות הצלה ונחבוש קסדות מגן. כך נצא לשעתיים של רפטינג מהיר ותוסס על נהר הצ'ו עתיר הזרם. בתום השיט נתכנס לארוחת צהריים חמה לגדות הנהר ונצא בדרכנו הקצרה לעיר הבירה.

נגיע למלון שלנו ונצא מיד לשוק הצבעוני OSH BAZAAR. שם נתבשם ממלוא שפעת תבליני המזרח, מעשרות צבעי האורז ונמיר כסף מקומי במזכרות צבעוניות ונראה את חיי התושבים .

עם ערב נצא לחגיגת סיום באתר ציורי מחוץ לעיר. עם שיפודי ענק ומוזיקה ייחודית נסיים את היום המיוחד ונחזור למלון לתפוס כמה שעות מנוחה בטרם נטוס ארצה.

יום 10 - הביתה

נצא השכם בבוקר אל שדה התעופה בדרכנו הביתה. אחר הצהריים ננחת בישראל הצהריים

מחיר הטיול:
מחיר הטיול למטייל מותנה בגודל הקבוצה ובמספר ימי הטיול. נא להתקשר איתנו לתכנון וקביעת המחיר
 052-5242775 info@nature-view.com 
 
________________________________________
המחיר כולל:
• טיסה הלוך וחזור. שינוי במחיר הטיסה יחייב התאמת מחיר הטיול כנדרש 
________________________________________
• הלנה וכלכלה מלאה
________________________________________
• סוסים, מדריכים, צוות לוגיסטי ומדריך הטיול.
________________________________________
• כל שאר האטרקציות שבטיול.
________________________________________
 

המחיר אינו כולל
 • ביטוח אישי
• אשרות כניסה לקירגיסטן לבעלי דרכונים ישראלים – ניתן להפיק באינטרנט או בשדה התעופה ומחירה כ40 דולר.

• טיפים לנותני השירות
• הוצאות אישיות של המטיילים שלא על פי התכנית
________________________________________
 
הערות:
• המחיר ליחיד בתפוסה של 2 מטיילים בחדר מלון.
________________________________________
• אפשרות לשהות יחיד בחדר ניתנת בתוספת תשלום של 200 דולר
________________________________________
• היה ומחירי הטיסות ישתנו בעת הרישום לטיול  יחולו שינויים אלו על המטיילים.

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה