אלבניה - ארצם של בני החורין

 

אלבניה היא המדינה הפראית ביותר, הבתולית ביותר והמיוחדת ביותר, ועל כן גם היפה ביותר בכל אזור הבלקן.אלבניה ידעה מלחמות רבות ועקובות מדם. שליטים רבים שלטו בה במהלך ההיסטוריה ודתות רבות השפיעו עליה. במחצית המאה הקודמת בחרה אלבניה קו עצמאי ונבדל מהשפעת העולם שמסביב, תחת שלטון מרכזי ואלים נותרה מפגרת מאחור בכל פרמטר של התפתחות. רק בעשרים השנה האחרונות, מאז שאלבניה נפתחה למערב, ניתן לתייר ולחוש את יופייה של הארץ, ועדיין ליהנות מהמנהגים האותנטיים שנשתמרו בה. 

אלבניה היא תערובת של דתות, סגנונות, תרבויות ונופים, עיירות נופש ציוריות, פסגות הרים סלעיות ושדות מעובדים בטרסות עתיקות. למרות הקידמה והתהפוכות הגיאופוליטיות שעברו על האזור, מה שלא משתנה כאן לעולם הם ההרים המיוערים המדהימים, עטופים בשמש הים תיכונית לחופיו של הים האדריאטי.אלבניה, המדינה הקטנה, הענייה והבלתי מפותחת הזו ובני עמה החביבים היו צמאים להיפתח כלפי המערב בכלל וכלפי אירופה בפרט. דווקא השילוב המיוחד הזה של נוף וטבע כבירים ושל תושבים כפריים מרוחקים ואותנטיים יוצרת הזדמנות מעניינת לתור את הארץ הזו כפי שלא ניתן לתור יותר שום מדינה באירופה.

בקיץ פורחים ומוריקים הרי אלבניה ועמקיה ונהרות כחולי זרימה מפלחים אותם. בתוך הטבע הזה משובצים כפרים על מדרונות ההרים ובעמקים. בנויים מאבני המקום.

במרחק שעתיים טיסה מישראל נמצא תרבות מרתקת, אנשים נפלאים, נופי בר מדהימים של הר וחוף. כל החושים יזכו לחוויה בלתי נשכחת בבואנו לטייל בארץ הזו. העיניים יצפו בנופי הר וחוף שאין כמוהם בכל הבלקן. האוזניים ישמעו צלילי רועים אמתיים ומוזיקה כפרית בת אלפי שנים. ניחוח ותבליני המאכלים המקומיים יבואו באפינו. בשר, גבינה, יין, פרי וירק אורגניים ימלאו את שולחננו.

אכן, טיול באלבניה פונה אל הטבע ואל בני המקום. בשקט ובנפרד מההמון ננהל את טיולינו. שאון תיירים באוטובוסים ענקיים והחופים צפופי האדם באתרי החוף ההמוניים לא יהיו חלק מטיולנו

 

בואו איתנו, בקבוצות קטנות, בתנאים מפנקים, אל הטבע והאדם. לגלות את אלבניה, נופיה המדהימים ומאכליה המפנקים. בואו ליהנות ולהתרגש איתנו.

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה