טיול פנסיונרים באוטובוס באלבניה

 

קטגוריה:    טיול טבע ותרבות באוטובוס מותאם במיוחד לפנסיונרים

________________________________________

מועד הטיול:     מאי עד אוקטובר

גודל הקבוצה:   גודל מירבי לקבוצה - 40 מטיילים         

________________________________________

דרגת קושי:    אין קושי. כל פעילות תותאם לרצון המשתתפים.

אורך כל נסיעה ומקומות ההפסקות יתואמו עם המשתתפים

ויותאמו לרצונותיהם המיוחדים, אם ישנם כאלו.

 ________________________________________

לינה ושירות:    מלונות ובתי אירוח נקיים ומסבירי פנים הכוללים את מלוא הנוחות ופרטיות המטיילים.

ארוחות מלאות, מספר הפסקות בכל יום בבוקר ואחר הצהריים וכל שאר ההוצאות הנוספות. הטיול מנוהל בשיטת "הכל כלול"

________________________________________

שינויים:    מלווה הטיול והמדריך מוכן לבצע  שינויים בתכנית הטיול באופן יומי על פי רצון המטיילים והתאמת שטח ומזג אוויר כל עוד אין שינויים אלו פוגעים בבטיחות המשתתפים

 ________________________________________

תכנית הטיול:

 

יום 1 - ברוכים הבאים למונטנגרו הירוקה והנקיה

יציאה בשש בבוקר מהנתב"ג בטיסת ישראייר הישירה לנמל התעופה TIVAT על חוף הים האדריאטי. לאחר נחיתה נפגוש את הצוות המלווה אותנו ונעלה על האוטובוס או המיניבוס הממוזג שימתין לנו. מיד נצא בדרכנו לאורך דרכיה המרהיבות והמפותלות של מונטנגרו היפה והאקולוגית. הסרפנטינות של קוטור ידועות בכל העולם ביופיין. נחלוף לשפת אגם כחול, נחצה את עיר הבירה ונעצור לארוחת צהריים מעולה מבוססת מטעמים מקומיים. נמשיך בדרכנו בין ההרים הירוקים עד העיירה KOLASIN ללינת לילה לא לפני שנחגוג בארוחת ערב עשירה מלאת בשר פחמימות ויין.​

יום 2 - בדרך ההרים אל פסגות הרי אלפים הדינריים 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו מזרחה אל המדינה השכנה קוסובו. מתפתלים בכבישים הנוחים והנקיים וחולפים על פני מעבר הגבול. במורדות המיוערים נרד אל העמק החקלאי הגדול התחום ממערבו ברכס הרים שהיה בלתי עביר לכל הגייסות הרומיות ואחר כך לגייסות הביזנטיות ועותומניות אך לא לכובשים האיטלקים והנאצים בתחילת המאה ה 20 . נבקר במוצא נהר הדריני הלבן, נאכל לצהריים את דגי הפורל הטריים  נשתה קפה טעים ונמשיך לכיוון העיר PEJA ובה כנסיה יפה עם ציורי קיר מרהיבים. עם הפנים מערבה נטפס בכביש צר וציורי בערוץ ה RROGOVA היפה. בפסגת ההר נרד מהמיניבוס ונתמקם במלון קטן ונוח בפסגת הר. נטייל רגלית ככל שיותיר לנו הזמן וככל שיאפשרו לנו רגלינו בסביבה הגבוהה והירוקה ובה תצפיות מרהיבות.

אחר כך נשוב למלון לארוחת ערב ולינה ערבה.

יום 3 – אל עמק ירוק מוקף בהרי השלג 

הבוקר נצא בדרכנו בכביש נוח. נחצה בשנית את מעבר הגבול לאלבניה. נמשיך בדרכנו דרך עיר ההרים BAJRAM CURI שם נעצור לארוחת צהריים. נמשיך בכביש היפה בואך עמק VALBONA המהמם שבאמצעו זורם נחל תכלת צלול ודגי פורל חיים בו. נגיע בשעות הצהריים המאוחרות לכפר הציורי והנידח. ניסע קצת על חלוקי הנחל הלבנים בדרך לא דרך, נלך קצת אל ההרים לחלץ עצמות. נשתה קפה של ערב במקום חסום מכל הכיוונים ע"י מצוקים מושלגים. לקראת ערב נחזור למלון ונתמקם בחדריו. אחרי מקלחת הגונה נצא לארוחת ערב במסעדת המלון. נקיים את הנוהל שהתרגלנו אליו: ארוחת ערב, ראקי חריף ולישון ונחזור לישון עם מוזיקת זרימת פלגים ברקע ​

יום 4 – שיט בין מצוקים תלולים בפיורד בלב היבשת 

הבוקר נצא מוקדם בבוקר לתפוס את המעבורת על גבי אגם KOMAN. אגם ארוך וצר בלב היבשת שנוצר כתוצאה מפרויקט הידרואלקטרי גדול ממדים. הפקת חשמל בפרויקטים הידרו-אלקטריים נפוצה מאוד באלבניה. בתום השיט נעלה על המיניבוס וניסע בדרך מפותלת מערבה אל רצועת החוף הפורה. נעצור בדרכנו לארוחת צהריים אלבנית טיפוסית, נקנח בקפה אלבני טוב ונמשיך אל הרי האלפים הדינריים, אותם רכסי הרים אימתניים בצפון אלבניה שאת יופיים קשה להסביר וקל לצלם. עם ערב בטרם חשכה נגיע למלון חביב ומפנק בלב ההרים. נשתה בירה קרה במרפסת המלון או על שפת הבריכה הפנימית ונאכל ארוחת ערב עשירה וטעימה.    ​

יום 5 – לפגוש תושבים של פעם ולבקר במגדלי נקמת דם  

לאחר ארוחת הבוקר ניסע במיניבוס מזרחה בדרך הנוף היפה עד הגיענו לקרבת הפסגה. שם תנאי הדרך יחייבו אותנו לרדת מהמיניבוס ולעבור לרכבי שטח שיסיעונו במורד הדרך המפותלת וההררית.

בלב העמק בסוף הדרך נפגוש את THETHI,  כפר מיוחד נחבא מהציוויליזציה מאות בשנים, בתיו אפורי גגות ועשרות מגדלי שמירה ובידוד מפני נקמת דם פזורים בכל העמק (הסבר מפורט על נוהגי בני הארץ הזו ומדוע מגדלים אלו כל כך חשובים נשמע מפי המדריך המקומי.)

את הערב והלילה נבלה בבית הארחה משפחתי נעים ונוח, ללא תקשורת אינטרנטית אך עם קליטת סלולר. נתבשם מהיופי והשקט הפראי שמסביב. נאכל ארוחת ערב עשירה ונלך לישון עייפים מיום טיול ארוך.

יום 6 – חוזרים מהעמקים המרוחקים אל החוף המיושב  

את הבוקר נתחיל בארוחת בוקר עשירה בגינת בית ההארחה. אחר כך נטייל ברגל בנוחות מספר שעות ונראה מקרוב את אורך חיי התושבים הייחודי והיפה שנותר ללא שינוי מזה מאות בשנים.

אחר כך נצא בדרכנו במעלה הדרך המפותלת אל פסגת ההר. בפסגת ההר נעצור לקפה חם ומסביבנו תצפיות עוצרות נשימה של כל שלושת רכסי האלפים הדינריים ופסגותיהם המושלגות המעוטרות קרחונים.

כאן נפגש בשנית עם המיניבוס שלנו, נתרווח לנו ברכב ונצא בדרכנו לאורך העמק עטוף בריחות לבנדר בואך העיר SHKODRA. נטפס למבצר מעל העיר ונטייל בסיור מודרך ומלא ידע ע"י המדריך האלבני שלנו. אחר כך נרד למרכז העיר למלון שלנו, נניח את החפצים ונצא למדרחוב הצבעוני והססגוני. ארוחת ערב אלבנית תסיים את יומנו. 

יום 7– חוף הים האדריאתי - חופים ירוקים של ים טורקיז

בבוקר נצא בדרכנו לאורך הכביש הפן אדריאטי המחבר את איטליה עם יוון. נחצה את הגבול בחזרה למונטנגרו, נמשיך לאורך הים הכחול וחופיו המיוערים. נעצור לארוחת צהריים ברוח ים בחוף המיוער שפגש בעבר חיילים נושאי נשק ונושאי בשורת הצלב הישועי דרומה ונושאי חרב האיסלם צפונה, והיום פוגש גדודי תיירים ורודי עור מאירופה הבאים ליהנות יפי רצועת החוף המרהיבה הזו.

אחר הצהריים נגיע למלוננו שבקרבת הים ונתענג על ערב אחרון בטיול הכולל ארוחת ערב מקומית רווית אלכוהול וטעמי הבלקן העזים.

יום 8 - 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה, ניפרד מהצוות ונמריא בטיסה הישירה לתל אביב

מחיר הטיול:
 מחיר הטיול למטייל מותנה בגודל הקבוצה ובמספר ימי הטיול. נא להתקשר איתנו לתכנון וקביעת המחיר
 052-5242775 info@nature-view.com 
 
    
    
המחיר כולל  את מלוא הוצאות התחבורה, ההדרכה, האירוח וכל שאר השירותים כמפורט במצגת וביניהם:

  • טיסה ישירה הלוך חזור בחברת ישראייר 
  • מלוא השירותים בארץ היעד
  • מנהל מסע ישראלי. הדרכה בעברית ובאנגלית.  
  • כל הפעילויות והאטרקציות המתוארות במצגת.

 
המחיר אינו כולל:

  • ביטוח אישי למטייל 
  • הוצאות אישיות מיוחדות שאינן כלולות בתכנית הטיול
  • טיפים לנותני השירות    

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה