סרי לנקה - האי הקסום. תכנית מיוחדת לשומרי מסורת

 

פרטי הטיול:     טיול מפנק מיוחד למטיילים שומרי מסורת

________________________________________

קטגוריה:    טיול באוטובוס המשלב אטרקציות ונופש  

________________________________________

דרגת קושי :    נוח לכל הגילאים

________________________________________

עונה:    מהסתיו לכל אורך החורף ועד האביב

________________________________________

משך הטיול:    12  ימי טיול (ניתן לשנות ולהתאים לרצון הקבוצות)

________________________________________

ארוחות:    מלא, "הכל כלול" במיטבו. הכל כשר תחת ידו המסורה של אליקים הטוב.

________________________________________

הדרכה וליווי:     הדרכה בעברית ומורה דרך מקומי יובילו את הטיול. יחד איתם בצוות מנהל אמון על ההזנה בטיול. 

________________________________________

לינה:    מלונות נוחים ומפנקים מאוד לאורך הנתיב (ניתן להזמין חדר לבודד) 

________________________________________

גודל קבוצה:    אין מגבלה. תכנית הטיול מאפשרת גם משפחות וקבוצות קטנות.

________________________________________

רכבים:    אוטובוס נוח וממוזג בהתאם לגודל הקבוצה.

________________________________________

נתיב הטיול ומחירו:

 

יש להתקשר ל 052-5242775 או לפנות במייל לinfo$nature-view.com לקבלת הצעת מחיר על בסיס התכנית המפורטת או על בסיס העדפות הקבוצה

יום א' - ברוך בואנו לאי הקסום

נצא בשעות הערב המאוחרות לטיולנו בטיסה סדירה. לאחר נחיתה וחניית ביניים במוסקבה או בדלהי נמשיך בדרכנו ונגיע אחר הצהריים לשדה התעופה בקולומבו בירת סרי לנקה. במשקה טרופי קר יקבלו את פנינו וניסע למלוננו שעל קו החוף. נניח מזוודותינו בחדרים המרווחים ונצא להלך יחפים על החול החמים שבקו החוף צופים בשקיעת השמש באופק המערב של האוקיינוס ההודי. עם ערב נתכנס לארוחה מפנקת במלון ונבצע תדריך מקיף שיסקור את תכנית הטיול המלאה ויאפשר לנו להכיר מקרוב את צוות המדריכים שלנו.

יום ב' - בודהה השוכב, פירות ריחניים וספארי פילים וטווסים

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו מזרחה אל פנים היבשת בואך העיר DAMBULA. לאחר כשעתיים של נסיעה בדרכים הצרות נגיע לאתר מרשים בן יותר מאלפיים שנים ובהם בתוך מספר מערות פסלי בודהא ענקיים. קירות המערות מעוטרות בציורי קיר צבעוניים שחלקם מתוארכים ליותר מאלפיים שנה ואף בהנחיות כתובות שהורה המלך לנתיניו כיצד לשמור על המקום הקדוש.

בצהריים נבקר ביקור חטוף בשוק סיטונאי גדול של פירות וירקות ונראה ליצ'י אדום, מנגו כתום, בננות צהובות ועוד פירות רבים לצד מוצרי תבלין.

אחר הצהריים נבקר בגן הלאומי MINNERIYA. בג'יפים גבוהים ניסע בדרכי הפארק על מנת לצפות באור אחרון חיות הבר שבו, כולל פילים המצטופפים לשתיית מים, האיל הסרי-לנקי הנקוד הייחודי, נמיות, שועלים ותנינים כמו גם מיני ציפורים וביניהן הטווסים הצבעוניים, החסידות ועוד.

לאחר זאת ניסע למלון נעים לגדות  HABARANA LAKEליהנות מבירה קרה על שפת הבריכה באור אחרון, מארוחת ערב עשירה ולינה בתנאים מפנקים מאוד.

יום ג' - המבצר הנישא מעל כל הארץ והכפר הצנוע הנחבא אל הכלים

השכם בבוקר נצא בדרכנו על מנת לטפס אל מצודת הסלע המכונה SIGIRIYA ROCK. אתר היסטורי מעורר השראה וייחודי.  האתר נבנה במהלך שמונה שנים בלבד במאה החמישית לספירה על ידי המלך, KASYAPA (מלך רשע שהרג את אביו בדרכו למלוכה והשליט טרור ופחד בלב נתיניו..), כארמון המבצר. גובהו הרב, 1300 מדרגותיו, הגנים המרהיבים, בריכות המים העתיקות וחומותיו ותעלות הגנה ששרצו תניני ענק, היקנו לו את התואר "הפלא השמיני של העולם".

אחר הצהריים ניסע לבקר בכפר צנוע על מנת לפגוש את בני העם הצנוע והחייכן.

נסיעה בעגלה רתומה לשוורים בסמטאות הכפר ובין מטעי הבננות. נתענג על בננות בשלות ומתוקות, קטנות כמו אצבעות ומתוקות כדבש. נשוט בסירה צרה, ORUWA, נראה גידולים ובקתות ונתענג על תה ג'ינג'ר ריחני ובריא באגם הקטן המקומי. נראה מקומיים מפסלים פסלונים משורשי עצים ונחזור למלוננו לסיום היום.   

יום ד' - התבלינים הקסומים והמקדש הלבן והנישא

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרכנו דרומה במעלה הדרך בואך העיר העתיקה KANDY המקודשת לרוב הסינהלי הבודהיסטי. בתחילת היום נגיע לכפר MATALE ובו גן תבלינים רחב ידיים. תבלינים רבים מוצגים שם. אלו המשמשים לתיבול הארוחות, אלו המשמשים לשמני המסג' ההודי המפורסם, אלו שיש בהם תכונות רפואיות ואלו שנותנים ריח עדין בחלל החדר ועל העור על מנת להניס יתושים ולטהר את הבית. נוכל לטעום מספר מאכלים צמחוניים למהדרין מתובלנים בתבלינים אלו. אחר כך נגיע לאתר שבו צובעים בגדים בשיטה הישנה וההודית BATIK. לא סתם הוקסמו הכובשים ההולנדים לפני מאות שנים וייבאו בגדים אלו לאירופה כאילו משקלם בזהב. אחר הצהריים, עם בואנו לעיר הקסומה ובטרם נניח חפצינו במלון, נסתובב ברחובות העיר הנקיים ונבקר במקדש "השן של בודהא". מקדש לבן ונישא לצד אגם קסום ובו מאמינים מקומיים עטויים לבן מדליקים קטורת ריחנית ומתפללים לבודהא בדבקות חסידית. את היום נסיים במלון מעולה בלב העיר הקסומה.    .  

יום ה' -  לצעוד בצוותא עם פילי ענק ולהתבשם מפרחי גן עדן

​עם בוקר נצא ל PINNAWELA  לחוויית הליכה עם פילים והכרתם. הפיל הסרי לנקי, (3000 מהם בלבד נותרו כיום באי) תת מין של הפיל האסיאתי ידוע בתבונתו הרבה ומהווה נשוא הערצתם של בני המקום מזה אלפי שנים. אלו הם פילים שסיפורם שזור בסיפור בני המקום ואשר שמשו לתחבורת משפחת המלוכה. עם מדריך מקומי מקצועי דובר אנגלית, נלך לצדם של הפילים. (לא לפחד..) נלמד על הפילים, מהות הקשר אדם – פיל ונבקר גם במוזיאון הקטן. נצפה בפילים רוחצים במקווה המים ונסיים בארוחה מקומית בהשגחת אליקים שלנו. לאחר חווית הפילים הייחודית הזו, ניסע לבקר בגן הבוטני שבו פרחי סחלב וציפור גן עדן בצבעים בוהקים, עצי פיקוס ועצי מאי עצומי הגזע ובצמרותיהם תלויים במהופך עטלפי פירות ענקיים. בסוף הסיור הרגלי ניסע לעיר לשוק קטן או חנות לבגדי סארי צבעוניים. ניתן ללמוד על אומנות יצירת בדי הסארי וכיסויי האריג. היום יסתיים במקום מיוחד בעיר בו נצפה בריקוד מקומי מסורתי ע"י רקדניות לבושות בתלבושת מקומית לצלילי מוזיקה סרי לנקית עתיקה. ריקוד ייחודי זה כולל מערכת מקצבים המנוגנים בתוף מצילתיים. אחר כך נחזור למלוננו לעוד ערב נעים ורגוע.

יום שישי: גבעות התה ב"אנגליה של ציילון"

הבוקר פנינו אל ההרים הגבוהים, משכנם של מטעי התה רחבי הידיים. איזור שמפיק את התה הטוב בעולם וגרם לכובש הבריטי להעביר לשם מאות אלפי הודים טמילים מאמיני דת ההינדו על מנת לעבוד במטעי התה ובבתי החרושת לעיבודו. לאחר נסיעה קצרה, בלב הגבעות הירוקות שוכן לו אתר נפלא לגידול עלי התה. נבקר באתר זה, נקטוף (הנשים) את עלי התה הנכונים (ילמדונו לזהות נכון את העלים) ולא סתם נתלוש את העלים הירוקים... ונעקוב מקרוב אחר תהליך העיבוד, הייבוש והגריסה של עלי התה עד לאריזתם בשקים, מוכנים למשלוחם לכל העולם. את הסיור נסיים בשתיית תה של צהריים. נבחר לנו תה שחור, ירוק או לבן ונתמסר לסגולותיו. אחר כך, ככה זה, נרבה לקנות לאהובנו מזכרות תה רבות.   משם נמשיך אל העיר NWARA ALIYA. עיר קסומה, בעלת מזג אוויר קריר ונעים כל ימות השנה. עיר שהכובשים האנגלים כינו "אנגליה של ציילון". נבקר עם בואנו במקדש ההינדי SITHA ALIYA המכונה "מקדש הסיטה היחיד בעולם". המקדש מעוצב בסגנון המקדשים שבדרום הודו, מקום מוצאם של תושבי המקום. אחר הצהריים נגיע למלון המקסים במזג אוויר קריר ומשיב נפש ונתכונן לקבלת השבת כהלכתה.

יום שבת - שבת המלכה במקום קסום שרב בקודש בו

יום של מנוחה לגוף ולנפש בסביבה הנקייה, השקטה, הירוקה והפורחת במלון המקסים וכל צוותו העדין והחייכן.​

יום א' - ברכבת השמיים אל מפלי המים והגבעות ירוקות העד

עם בוקר נצא לתחנת הרכבת המקומית לחוות את נופי גבעות התה בדרך הציורית ביותר. בקרון המחלקה הראשונה של הרכבת נתפתל כמה שעות במהירות איטית בין הגבעות הירוקות שבהם נטועים אין סוף מטעי תה ועל פני גשרים שמעל נחלי מים טריים ומפלים ואשדים המבקשים מאיתנו "צלמונו נא". לאחר כמה שעות נסיעה, נרד בתחנת הרכבת של העיירה הציורית ELLA. נניח את חפצינו במלון החביב ולאחר ארוחת הצהריים ניסע לבקר בגשר תשע הקשתות. גשר מעוקל עשוי אבן שנבנה לפני יותר ממאה שנים. גשר שמהקומיים כינו אותו "גשר חלונות השמיים" ביטוי למבט מתחתית הגשר ובו נראים השמיים  בתוך קשתות הגשר. הגשר הושלם ללא פלדה משום שכל הפלדה הוקצתה למאמץ המלחמתי בימי מלחמת העולם הראשונה. לאחר משם נצא לטיול רגלי נעים בגבעות התה המפורסמות של העיירה הציורית ואל מפל המים RAVANA, מפל מים טריים שבתחתיתו בריכת מים. יש מטיילים שבוחרים לקפוץ למים וליהנות מקרירות המים. בתום ההליכה הקצרה ניסע נגיע למלון הקטן והנעים בעיירה ELLA. עיר ציורית מלאה בתיירי טבע אירופאים אוהבי נוף ושקט.​

יום ב' - 7: מדומיית גבעות התה לקונצרט גלי האוקיינוס

עם בוקר נצא בדרכנו דרומה בואך חופי הזהב של האוקיינוס ההודי רחב הידיים. לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לנקודת המוצא ונלך כשעתיים אל פסגת LIPTON SEAT . זו דרך נעימה להליכה בסביבה הירוקה של מטעי התה המפורסמים ומאפשרת תצפיות מרהיבות בנופי ההר הייחודיים לאזור זה. אחר כך נסב לארוחת צהריים טובה ומשם ארוכה דרכנו (ארבע שעות נסיעה) אל חופי האוקיינוס. בבואנו אל חוף הים זהוב החולות של TANGALLE,  נשים חפצינו במלון  MANDARA RESORT הנעים והנוח. נתענג על מנוחה קצרה בבריכת המלון או שנתפנק במסאג' אירוואדה סרי לנקי מבושם בשמני מרפא ריחניים בתנועות איטיות וארוכות המשרות על המטופל/ת שלווה ורוגע המוכרים למקומיים מתרגילי היוגה האהובים עליהם. בטרם נתכנס לארוחת הערב העשירה בניהול אליקים, נהנה מנופי השקיעה בקו המים הצלולים בינות עצי הקוקוס גבוהיי הצמרת, כשאנחנו מהלכים יחפים בקו המים, שוקעים לא שוקעים בחול הזהב החמים.​

יום ג' - אוכל סרי לנקי כשר? מעשה ידינו להתפאר

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיר GALLE, עיר קולוניאלית מתקופת ההולנדים. ההולנדים, כפורטוגזים לפניהם ובניגוד לבריטים אחריהם, לא חיו בשלום עם בני המקום ועל כן בנו חומות מגן אדירות ומאחורי החומות נבנתה עיר אירופאית על כל שירותיה (בית חולים, דואר, בתי ספר ועוד). נטייל קמעה ברחובות הצרים המהווים אכסניה למספר רב של גלריות אומנות. משם ניסע לקורס בישול סרי לנקי קצר תחת השגחתה של אם המקום. בתחילה נעבור בשוק, נבחר ירקות טריים, ומשם באתר הבישול ותחת השגחתה של ה MAMA נבשל מנות צמחוניות מתובלנות. בתום האירוע המרתק, נסוב לארוחה מעשה ידינו. לא נצא בידיים ריקות כי אם נקבל את ספר הבישול, אבקת קארי קלויה וקוקוס להנאת הנכדים ופרגון הכלות. מלון AMARI מפואר שלחוף האוקיאנוס ממתין לנו בתום היום.​

יום ד' - : אל עיר הבירה והקניות האחרונות

בבוקר נצא בדרכנו לעיר הבירה. עיר חביבה, יפה, ירוקה ונקיה. נחלוף בדרכנו על פני המקומות החשובים שבעיר, נראה את ארמונות השלטון, את הגנים ואת פריחת הלוטוסים הלבנים, הצהובים והסגולים באגמי המים. נראה את קו החוף ותותחי המגן שהוצבו בו על מנת להגן על העיר מפני כובשים ימיים. נבקר ביקור קצר בזמן אך רב בהמולתו בשוק קטן ואינטנסיבי כשאנו משגיחים היטב על הכיסים ואחר כך ניסע לאחת מחנויות המזכרות הגדולות והיפות, מקום ראוי לרכוש מזכרות למי שמוכן לשלם מעט יותר עבור חווית קנייה רגועה וללא חשש מנוכלים. את הערב נסיים בארוחת ערב מהנה בניהול אליקים ונחזור לחדרים למנוחת לילה נעימה בחדרים המרווחים.​

יום ה' - הביתה

מוקדם נצא מהמלון בואך שדה התעופה. קופסאות של ארוחת בוקר יוכנו לנו על פי הנחיית אליקים. באזור הדיוטי פרי של קולומבו נוכל להשלים חוסרים. שלוש שעות של טיסה נוחה תביאנו לדלהי, בירת הודו ולאחר שלוש שעות המתנה עם קפה הפוך אמיתי בניחוח קינמון, נעלה על מטוס הדרימליינר החדש בדרכנו לבן גוריון. בטרם ננחת, נציץ בנופי צפון סעודיה ודרום ממלכת ירדן לראות מהאוויר את אחד מפרויקטי החקלאות וההשקיה המדבריים הגדולים שהוקמו אי פעם. לקראת שמונה בערב ננחת בנתב"ג ובמהרה נגיע לביתנו.​

 

 

 

 

מחיר הטיול:
 
מחיר הטיול למטייל מותנה בגודל הקבוצה ובמספר ימי הטיול. נא להתקשר איתנו לתכנון וקביעת המחיר
 052-5242775 info@nature-view.com 
________________________________________
 
המחיר כולל : 
• טיסות בינ"ל מתל אביב ובחזרה (דרך מוסקבה או דלהי)
• לינה במלונות מעולים בתפוסה של 2 אנשים בחדר
• כלכלה מלאה, אוכל כשר. 
• כניסה ביקור באתרים
• נסיעה ברכבים ממוזגים ומודרניים עם נהג מקומי.

• מלוא האטרקציות המפורטות בתכנית הטיול

________________________________________
 
המחיר אינו כולל: 
 
• ויזות כניסה (במידה ונדרש)
• הוצאות אישיות
• פעילות נוספת שלא על פי תכנית הטיול
• ביטוחים אישיים. המטייל נדרש לבצע לעצמו ביטוח אישי לטיול.
• תשר לנותני שירות ונהגים

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה