טיול ג'יפים באתיופיה

 

פרטי הטיול :

 

6 ימי מסע ברכבי שטח לעמק OMO 

 

קטגוריה:    טיול ג'יפים

________________________________________

דרגת קושי :    נוח

________________________________________

עונה:    כל השנה

________________________________________

משך הטיול:     7 ימי טיול

________________________________________

ארוחות:    מלא, כולל בשטח

  ________________________________________

       

הדרכה וליווי:     מדריך ישראלי ומורה דרך מקומי מטעם החברה יוביל את הטיול 

________________________________________

לינה:    מלונות נוחים לאורך הנתיב (אפשר להזמין חדר לבודד בתוספת מחיר במלונות. 

________________________________________

גודל קבוצה:    אין מגבלה. הטיול מותאם לקבוצות ומשפחות החל מ2 מטיילים ומעלה 

________________________________________

השכרת רכבים:    השכרת רכבי שטח נוחים וממוזגים מסוג טויוטה לנדקרוזר נהוגים בידי נהג מקומי בתפוסה של שלושה מטיילים ברכב (ניתן גם ארבעה, אם נדרש) כולל מכשירי קשר בין הרכבים. 

________________________________________

נתיב הטיול ומחירו:    ראו פירוט נתיב הטיול והפעילויות שבו. מחיר הטיול ייקבע בהתאם לגודל הקבוצה.

יום ראשון

יום טיול ראשון – אפריקה בפעם הראשונה 

לאחר טיסת הבוקר הישירה והנוחה לאדיס אבבה, ננוח קמעה בשדה התעופה ונתפוס את הטיסה הישירה לשדה התעופה בעיירה ג'ינקה הממוקמת לפתחם של מושבות השבטים המרוחקים והצבעוניים ביותר שבארץ הענקית הזו. לאחר נחיתה בחום המהביל, ניסע למלוננו, בית הארחה אקולוגי קטן ומקסים. נניח חפצנו בחדרים המעוצבים, נסוב לארוחת צהריים קלה בלב העיר. נטעם לראשונה קפה אתיופי אמיתי. חזק. מעורר. מתוק. מי מביננו שמעוניין בכך, מוזמן לתור את שבט ה ARI שאנשיו, מודרניים יחסית, יציגו לנו את אורחות חייהם הבסיסיים. את מלאכות הבית ואת מאכלי בני המקום. לאחר מכן נחזור למלוננו לקבל את הערב במרפסת הצופה אל עצי ענק ובהם קופי קלמבוס לבני זנב בצמרותיהם. ארוחת ערב מעולה במסעדת המלון ומנוחה טובה לקראת יום המחר הארוך.

יום שני

יום טיול שני – בני השבטים המיוחדים 

לאחר ארוחת הבוקר הטובה המוגשת במרפסת המלון נצא למסע מיוחד אל משכנות בני שבט ה MURSI. ילידים גבוהים ושחומים מאוד הנושאים מקלות ארוכים המגולפים בסגנון מיוחד וגרים בבקתות קש ועשב קטנטנים. נצפה ונצלם בדרכנו  אנטילופות, חזירי בר, תרנגולי פנינים וקופי בבון שאנו עשויים לראות בדרך העפר הארוכה. בבואנו לאזור בני השבט, נצלם את אנשי השבט במשכנותיהם ונראה מקרוב באורחות חייהם הפשוטים והתמימים. מביט בהשתאות בדרכם המיוחדת לשסוע את שפתותיהם ואוזניהם ולנעוץ בתוכם צלחות חרס ענקיות. לקראת צהריים נחזור לעיר ג'ינקה וניסע כשלוש שעות למשכנות שבט ה HAMAR. בנות השבט, יפהפיות עוצרות נשימה, מורחות שומן אדום המעורבב בחומר אדום בשערותיהם וששות להצטלם ותינוקיהן בידיהן. עם ערב נגיע לכפר TURMI ונתאכסן בבית הארחה נעים ונוח ובעזרת בירה קרה במרפסת המסעדה, נשלח תמונות עוצרות נשימה באמצעות ה WIFI     

יום שלישי

יום טיול שלישי – ארץ נהר ה OMO

עם בוקר נצא בדרך חולית בין עצי שיטה ונופי סוואנה לבקר במשכנות שבט ה KARO שעורם שחור כפיח. נעצור בכפר בני השבט לגדת נהר ה OMO האדיר. נתור את בתיהם המרווחים יחסית ונצלם את בני ובנות השבט ולידיהם מנוקדים בקישוטי צבע לבנים ומנקבים את שפתותיהם על מנת להשחיל בם עדיים כגון נוצות או מסמרים. לקראת צהריים נחזור לכפר TURMI לארוחת צהריים ונמשיך בנסיעה ארוכה שתופסק לצורך שתיית קפה ומשקאות קלים עד בואנו לעיירה KONSO. בבית הארחה מקסים בעיירה הזו נתאכסן לארוחת ערב וללינת לילה. 

יום רביעי

יום טיול רביעי – שבט ה KONSO בארץ הטרסות

את הבוקר נתחיל בנסיעה לא ארוכה על מנת לראות מקרוב תופעת טבע גיאולוגית של מצוקי אדמה אדומה. תצפית שגוררת בד"כ התאספות של ילדי התושבים ומחולות ריקודים סוערים שבתומם הם מקבלים כסף קטן עבור המופע הספונטני. משם ניסע לבקר בכפר השבט. בדרך עוד נראה גבעות המעוטרות בטרסות חקלאיות ובבני השבט עדיין חורשים שדותיהם במחרשות יד בעזרת זוג שוורים. בכפר המוקף בחומות אבן בזלת המצויה בכל מקום באזור השבר הסורי אפריקאי, נצפה ובעזרת המדריך גם נבין את אורחות חייהם המיוחדים וקסמן. לאחר ארוחת הצהריים, ניסע מספר שעות לבית מלון מקסים בעיירה ארבנינץ' הממוקמת מעל שני אגמי ענק.  

יום חמישי

יום טיול חמישי – בתי הפיל של שבט הDORZE בפסגות ההרים

 עם בוקר נשים פעמינו בדרך העפר המתפתלת במעלה ההר הגבוה אל כפרי שבט ה DORZE. לאחר נסיעה לא ארוכה נגיע לכפר ובו בתים גבוהים כפני פיל. בתים שהולכים ומתקצרים עם הזמן עקב פעילות הטרמיטים בבסיס הבית. נלמד על אורח חיי בני המקום. נראה את הנשים טוות חוטים לבנים מכותנה ואת הגברים אורגים בדים מחוטים אלו. נלמד על מנהגי חייהם. נתכבד בריקוד סוער של בנות המקום. נטעם את מאכלי המקום העשויים מעמילן המופק מצמח דמוי בננה ונשתה את המשקה האלכוהולי המקומי העשוי בתהליך זיקוק של שעורה ותירס. משם נמשיך בדרכנו הארוכה בואך אגם AWASA. בדרך נעצור להפסקת צהריים בעיר חביבה לאורך הדרך ונעבור מנוף ירוק לנוף יבש מועט גשמים. בבואנו לעיר AWASA נתאכסן במלון מפנק ונסוב למשקה על שפת הבריכה או לשפת האגם מאזינים לצרחות הציפורים, קריאות הקופים וקרקורי צפרדעי הענק החיות באגם.  

יום שישי

יום טיול שישי – שבט שאנשיו מעטרים את פניהם במסמרים 130 ק"מ

אחרי ארוחת הבוקר נצא בדרכנו לכפר Omorate  על מנת לפגוש את בני שבט Dasenech. בקאנו צר שנבנה ע"י קילוף גזע עץ עבה, נחצה את נהר הOMO הגדול חוצה את נהר Omo  עם קנו חפור ונטייל בשמורה. משם נחזור בחזרה לאכסניה לארוחת צהריים ואחר כך ניסע בדרך עפר משובשת לשטחים העצומים של עמק ה OMO ונכיר את בני שבט KARO  המפורסמים בכך שהם נועצים בפניהם ובלסתותיהם פירסינג מפחיד של מסמרים וחלקי מתכת חדים אחרים. חוויה מעניינת ששווה לצלם. בסוף הביקור ניסע חזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום שביעי

יום טיול שביעי – אל תניני הענק  250 ק"מ

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו הארוכה לעיירה ARBAMINCH. עם הגיענו לאכסניה PARADISE LODGE נשים את המזוודות בחדרים, נאכל ארוחת צהריים קלה ונצא לשייט בקאנו צר באגם CHAMO לראות תניני ענק באורך של למעלה מ 6 מטר, היפופוטמים ומגוון ציפורי אגם כגון נשר הדגים האפריקאי ועוד. בתום השיט והצילומים הרבים נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה ערבה.

יום שמיני

 מחיר הטיול:
מחיר הטיול למטייל מותנה בגודל הקבוצה ובמספר ימי הטיול. נא להתקשר איתנו לתכנון וקביעת המחיר
 052-5242775 info@nature-view.com 
________________________________________
המחיר כולל : 
• טיסות
• לינה על בסיס חדר זוגי / כפול.
•  3 ארוחות . (לא כולל אלכוהול).
• רכבי 4X4
• שיט באגם CHAMO ונהר ה OMO
• מדריך דובר אנגלית
• דמי כניסה לכל האתרים
• מיסים ממשלתיים
________________________________________
המחיר אינו כולל: 
• תשלומים לבני המקום עבור צילומים. (כ 15 דולר  בכל מקום)
• משקאות אלכוהוליים
• תשר למדריכים ולנהגים
• הוצאות אישיות נוספות שלא במסגרת תכנית הטיול

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה