טיול בסרי לנקה - האי הקסום 

 

פרטי הטיול :
 
עשרה ימי טיול מפנק בנופי האי הקסום
מתאים למשפחות, זוגות וקבוצות קטנות בכל עונות השנה
 
קטגוריה:    טיול מיניבוסים משולב באטרקציות ונופש  
________________________________________
דרגת קושי :    נוח לכל הגילאים
________________________________________
עונה:    מהסתיו לכל אורך החורף ועד האביב
________________________________________
משך הטיול:    10  ימי טיול (ניתן לשנות ולהתאים לרצון הקבוצות)
________________________________________
ארוחות:    מלא, "הכל כלול" במיטבו
________________________________________
הדרכה וליווי:     הדרכה בעברית ומורה דרך מקומי יוביל את הטיול וידריכו באנגלית. 
________________________________________
לינה:    מלונות נוחים ומפנקים מאוד לאורך הנתיב (ניתן להזמין חדר לבודד) 
________________________________________
גודל קבוצה:    אין מגבלה. הטיול מותאם לקבוצות ומשפחות החל מ 2 מטיילים ומעלה
________________________________________
רכבים:    אוטובוס או מיניבוסים נוחים מרווחים וממוזגים בהתאם לגודל הקבוצה.
________________________________________
נתיב הטיול ומחירו:

יש להתקשר ל 052-5242775 או לפנות במייל לinfo$nature-view.com לקבלת הצעת מחיר על בסיס התכנית המפורטת או על בסיס העדפות הקבוצה

יום 1: ברוך בואנו לאי הקסום

נצא בשעות הערב המאוחרות לטיולנו בטיסה סדירה. לאחר נחיתה וחניית ביניים במוסקבה או בדלהי נמשיך בדרכנו ונגיע אחר הצהריים לשדה התעופה בקולומבו בירת סרי לנקה. במשקה טרופי קר יקבלו את פנינו וניסע למלוננו שעל קו החוף. נניח מזוודותינו בחדרים המרווחים ונצא להלך יחפים על החול החמים שבקו החוף צופים בשקיעת השמש באופק המערב של האוקיינוס ההודי. עם ערב נתכנס לארוחה מפנקת במלון ונבצע תדריך מקיף שיסקור את תכנית הטיול המלאה ויאפשר לנו להכיר מקרוב את צוות המדריכים שלנו.

יום 2: אל הבודהא השוכב ואל הפילים באור אחרון

לאחר ארוחת הבוקר נצא פנימה אל לב האי. מסביבנו נוף טרופי ירוק. עצי קוקוס מנגו ובננה מכל עבר ושדות אורז כבדי יבול ממתינים לקטיף. בכביש הצר והסואן אך בשקט, בנועם ובנימוס הסרי לנקי המקסים, נותנים נהגים לחבריהם להשתלב וכך משאיות, אוטובוסים, מכוניות פרטיות, אופניים, אופנועים וטוקטוקים משתלבים בתנועה האינטנסיבית. בצהריים נגיע למקדש חצוב בהר ובו פסלי בודהא שוכב ענקיים. מערות עתיקות עם צבעי קיר בני מאות שנים ובמערות הקדושה ניחוח קטורת ושקט. בחוץ אנשים וקופים בצוותא בסביבה הירוקה. אחר הצהריים נצא למסע סאפארי בג'יפים ללא גג לצפות בעדרי הפילים הבאים אל מקווי המים לשתות ולהתרחץ לקראת לילה. עם ערב נגיע למלון מרהיב בלב הטבע. מי שמעוניין יכול להנות מרחצת ערב בבריכה וממסג' מקומי מיוחד שעוד נדבר בו.  

יום 3: הצוק של סיגיריה, חוות התבלינים ואל העיר הקדושה KANDY

לאחר ארוחת הבוקר המפנקת נצא לבקר בסלע נישא מבצרו של המלך ההודי ששלט בסרי לנקה לפני אלף שנים. טיפוס וירידה של 1200 מדרגות חצובות דרך גני נוי וסלע לצד משפחות של קופים וקבוצות של תיירים. בפסגת ה"צוק" נצפה במראה גבעות סרי לנקה ונשוב בדרכנו חולפים על פני ציורי הקיר של הנשים השופעות חשופות החזה שצוירו ע"י עבדי המלך וחלקם הושחתו ע"י נזירים שגרו שם וגרים שם מאז ועד היום. משם נשים פעמינו לחוות תבלינים ובה מגוון שלא יאומן של תבליני האי החל מציפורן, כורכום, קינמון וג'ינגג'ר ועוד רבים תבלינים לבישול וגם תבלינים רבים להפקת שמני מסג' וארומה ייחודיים. נתנסה בקצרה בשמנים אלו ונמשיך לעיר הקדומה והיפה שבין ההרים KANDY. נבקר עם ערב בגדול ובקדוש שבמקדשי הבודהא שעל פי האמונה קבורה שם שן של בודהא עצמו. סוף היום במלון נפלא ומפנק צופה לנוף הירוק ובארוחת ערב עשירה. 

יום 4: פרחים, מטעי התה והמקדש ההינדי - אנגליה של ציילון

עם בוקר נצא לביקור מרהיב בגן הבוטני העצום שמציג עצי פיקוס בשלל מערכות גזעיהם וחוות סחלבים ובהם פרחים עוצרי נשימה. על העצים תלויים הפוך אלפי עטלפי פירות גדולים שמדי פעם ממריאים לגיחה קצרה וחוזרים למנוחתם עם הראש מטה. משם נצא בכביש המפותל אל מטעי התה הידועים, גאוותה של האימפריה הבריטית מאז ועד היום. נבקר בבית חרושת לעיבוד התה, נקטוף את עלי התה הנכונים תחת הדרכה והשגחה ונתענג על תה שחור, ירוק או לבן (הם יסבירו לנו מה ההבדלים). אחר כך נמשיך בנסיעתנו לעיר הגבוהה והקרירה NWARA ALIYA המכונה "אנגליה של ציילון" על רחובותיה הרחבים, מגרשי הגולף המטופחים. עוד נבקר במקדש הינדי המשרת את בני המיעוט הטמילי שמוצאם מהודו ואמונתם הינדית המהווים את עיקר כח האדם במטעי התה רחבי הידיים שבסביבת העיר. וכהרגלנו, מצפה לנו מלון מקסים בתנאים נפלאים. ארוחת ערב מענגת לאחר שנשתה תה של אור אחרון (אפשר גם בירה קרה) בגינת המלון הפורחת והמטופחת.

יום 5: יש מקום בעדן ושמו ELLA

תכנית הבוקר תתחיל בנסיעה ברכבת נוסעים קטנה הנעה לאיטה על המסילה המפותלת בין הגבעות הירוקות ומטעי התה מאופק לאופק, חולפים בדרכנו כפרים קטנים, מפלי מים גבוהים ונחלים רגועי זרם. מחליפים גשרי קשתות במנהרות צרות וחוזר חלילה ומתענגים על כל רגע משעתיים הנסיעה כשאנו ישובים במושבי המחלקה הראשונה קשובים לנוף ולמראות הדרך בלבד. לאחר שנגיע לעיירה הקסומה ונהנה מארוחת צהרים טובה, נצא לסיור באחד המפלים שבסביבה ונלך ברגל מעדנות לצפות בנופי האזור. עוד יוותר לנו זמן לשוטט בין בתי העיירה ושלל בתי הקפה הקטנים שבה בטרם נשוב למלוננו לקבל ברוגע ובשלווה את השקיעה בנוף הירוק. ארוחת ערב טובה ולינת לילה נעימה במזג האוויר הקריר צפויה לנו. 

יום 6: יום שמתחיל בגבעות ירוקות ומסתיים בחופי זהב.

עם בוקר נצא לבקר בגשר תשעת הקשתות הציורי והיפה עשוי האבן המכונה על ידי בני המקום "הגשר שבשמים". משם נצא לטיול רגלי רגוע ומרהיב של מספר ק"מ בתוך הנוף המרהיב של מטעי התה הירוקים ובהם בנות האי עובדות בקטיף העלים הטריים של התה. במסלול זה המכונה LIPTON SEAT הולכים לאט ומצלמים הרבה. לאחר ארוחת הצהריים הקלה, נצא בדרכנו הארוכה דרומה אל קו החוף נוסעים בדרכים הצרות אך השמורות ומתוחזקות להפליא של האי. לפנות ערב נגיע אל קו החוף לאחד מהאתרים היפים ביותר שיש לסרי לנקה לפתות בהם את אוהבי הים והחוף, הלא הוא TANGALLE. במלון נעים ומעודן בקרבת החוף נשתכן ונצא יחפים בין עצי הקוקוס לחוש את מגע החול החם ואת נוף השמש השוקעת בין גלי הים רחב הידיים, נזהרים שלא למחוץ את הסרטנים הזהובים הקטנטנים מהירי התנועה. וכמו כל ערב, נהנה מארוחת ערב טובה ומי שיבקש יוכל להזמין לעצמו מסג' אירווודה הודי מקצועי בשמנים ריחניים להמתיק את לילו.

יום 7: לוויתנים באור ראשון ושיעור בבישול בהמשכו

הבוקר יתחיל למבקשים זאת, באור ראשון בשייט מיוחד אל קרבת החוף לצפות בלהקות הלוויתנים הכחולים המלווים בד"כ בדולפינים קופצניים. נוכל לפגוש גם דייגים מקומיים ביושבם על מקלות מיוחדים מטילים חכותיהם למים. לקראת צהריים נשוב למלון לחצי יום של שלווה שבו נוכל ליהנות משלוות החוף כמו גם מההנאה הגלומה במסג' ההודי ושלל שמני הארומה הנלווים לו.     

יום 8: אל העיר ההולנדית הקסומה וקורס קצר בבישול סרי לנקי

עם בוקר נצא לכיוון העיר GALLE שהייתה עיר החוף בעת הכיבוש ההולנדי לפני 200 שנה. (בטרם נכבש האי כולו ע"י הבריטים) נבקר בעיר הנמל הציורית על שלל בתיה הקולוניאליים וחומותיה הגבוהות. משם נצא לאתר חביב בו ילמדו אותנו את רזי הבישול הסרי לנקי. מבושם, מטובל בעוז, מוגש האורז קארי, הוא בסיס הסעודה במגוון תבשילי צד שאנחנו נבשל. נקנח בפירות טרופיים הכי טריים שישי ונשוב למלוננו להתקדש פעם נוספת ביפי השקיעה באוקיינוס ההודי רחב הידיים.  

יום 9: אל עיר הבירה והקניות האחרונות

לאחר שהתפנקנו בארוחת הבוקר העשירה וטבלנו במים החמים של הים ונהננו מהליכת הבוקר על החוף בפעם האחרונה, נצא על הכביש המהיר אל עיר הבירה קולומבו. העיר המודרנית והיפה. נקייה כשאר הארץ ומודרנית ביותר. נשים חפצינו במלון "קינמון" הממתין לנו במגוון פינוקיו, נתארגן עם כסף הנרש לשארית הקניות ותו לא ונצא לבקר באתרי העיר. נחגוג בסיור קצר באחד משווקי העיר ולא ניתן להמולת השוק וחומו המהביל להעיב על תחושת הנועם שמעניקה לנו הארץ הזו. נוכל לבקר גם במספר חנויות מיוחדות לתיירים שבהם המחיר מעט גבוה אך המצאי רב מאוד. נשוב למלון להנפש בברכת השחייה שלו למול האגם הגדול ולהתמסר לאחד מהקוקטיילים הטרופים שהמלצרים יגישו לנו לשפת הברכה או ממש לתוכה. עם ערב נצא לארוחת מסכמת מעולה ונלך לישון לקראת יום הטיסה שמחכה לנו למחרת.

יום 10: הביתה

נצא עם בוקר לטיסתנו לתל אביב. לאחר חניית בינניים במוסקבה או בדלהי נטוס לתל אביב ונגיע הביתה לקראת ערב. סוף לטיול המענג.

 מחיר הטיול:
 
מחיר הטיול למטייל מותנה בגודל הקבוצה ובמספר ימי הטיול. נא להתקשר איתנו לתכנון וקביעת המחיר
 052-5242775 info@nature-view.com 
________________________________________
 
המחיר כולל : 
 
• טיסות בינ"ל מתל אביב ובחזרה (דרך מוסקבה או דלהי)
• לינה במלונות מעולים בתפוסה של 2 אנשים בחדר
• כלכלה מלאה
• כניסה ביקור באתרים
• נסיעה ברכבים ממוזגים ומודרניים עם נהג מקומי.

• מלוא האטרקציות המפורטות בתכנית הטיול

________________________________________
 
המחיר אינו כולל: 
 
• ויזות כניסה (במידה ונדרש)
• הוצאות אישיות
• פעילות נוספת שלא על פי תכנית הטיול
• ביטוחים אישיים. המטייל נדרש לבצע לעצמו ביטוח אישי לטיול.
• תשר לנותני שירות ונהגים

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה