טיול סוסים במונטנגרו 

 

טיול רכיבת סוסים בהרי מונטנגרו הפורחים ובערבות הירוקות.
 
קטגוריה:    טיול רכיבת סוסים – מתאים לכל אחד. מודרך ע"י רוכב ישראלי                                                          ורוכב מקומי מנוסה דובר אנגלית.
________________________________________
דרגת קושי:    נוחה. רכיבת הליכה מתונה. נדרש מהמטיילים להיות
מורגלים בפעילות בטבע. הסוסים רגועים. היה והרוכבים המנוסים יחושו
שברצונם להדהיר את הסוסים או להריצם בריצה קלה, הדבר בהחלט
ניתן בחלקים המישוריים של הטיול.
________________________________________
עונה:    יוני עד ספטמבר.
________________________________________
משך הטיול:   8 ימי טיול ובהם 6 או 5 ימי רכיבה.
________________________________________
ארוחות:    מלא, כולל בשטח
________________________________________
גודל קבוצה :    החל מ- 2 ועד 14 רוכבים.
________________________________________
לינה:    שילוב של מלונות, בתי אירוח כפריים. משכנות רועים בהרים (מיטות נוחות ומוצעות) (ניתן להזמין חדר לבודד בתוספת מחיר)
________________________________________
ציוד נדרש:    נעלי הליכהֻ, ציוד רכיבה אישי, ביגוד קל נגד גשם, ביגוד חם לערבים הקרים בהרים, תרמילי מסע קטנים, תרמילי ציוד גדולים שיועברו ע"י רכב הליווי, פנס, קרם נגד יתושים, הגנה כנגד כנגד קרינה ושמש.
________________________________________
סוסים:    סוסים חזקים מגזע מקומי, נוחי מזג ומורגלים לרכיבה ע"י רוכבים לא מנוסים. אוכפים אנגליים.
________________________________________
מהות הטיול:
אנחנו באים לחוש את המקום, את הטבע הייחודי, ההרים הכבירים, פסגות השלג הנצחיות, הדרכים הכפריות החסומות בחורף. את הערבות הירוקות ואת הנחלים הזורמים ביניהם. חלקם פלגים קטנים של מים צלולים וקפואים וחלקם נהרות עד שוצפי מים. בטיול זה נרכב לאורך כפרים מרוחקים ונידחים, נכיר את מנהגיהם של בני המקום תוך כדי שהייה בנופים ההרריים היפים של מונטנגרו. בכוונה תחילה בחרו המדריכים שלנו, נתיבי רכיבה מרוחקים ונטולי תנועה באופן יחסי, על מנת להעניק למטיילים את היכולת המרבית להשתלב בנוף ובמקום.

יום 1 - ברוכים הבאים לארץ הירוקה והפורחת, היא ארץ "ההר השחור" 

עם בוקר נצא בטיסה הישירה למונטנגרו.  

מיד נוסעים דרך כביש פתלתל וחולפים על פני פודגוריצה בירת מונטנגרו, וקניון PLATIJE בדרך לעיר ההרים קולסין שגובהה 1000 מטר ומזג האוויר בה קריר ונעים גם בקיץ. בדרך עוד נעצור לביקור במנזר מוראקה. בבואנו לכפר שבו בית ההארחה שלנו נפגוש את מדריכי ומלווי הרכיבה ונקבל מהם תדריך והבהרות בנוגע לטיול כולו. נקנח בארוחת ערב מונטנגרית עמוסת בשר וכולסטרול ובנויה על המטבח הבלקני העשיר. לינה בבקתות עץ מקסימות בכפר בשולי העיירה קולסין

יום 2 - רכיבה מהנה במדרונות ההרים הפורחים ירוקי העשב  

​לאחר ארוחת הבוקר, נתארגן על הסוסים שלנו לששת הימים הבאים. נצא ברכיבה מדודה בין עצי היער והנחל בואך LZLAZAK, נקודת תצפית על העיירה KOLASIN וסביבתה ההררית והירוקה. נמשיך ברכיבתנו בעוברנו ליד מנזר אורתודוקסי רב שנים ונטפס אל פסגות KLJUK ו KAPELA, נעצור לצהריים ונבשל קפה ריחני ונהנה מסנדוויצ'ים ופרי. אחר הצהריים נירכוב צפונה לאורך גבעות העשב של BJELASICA עד הגיענו לאכסניית הרועים VRANJAK מקום לינתנו בלילה הזה. נתארגן בבקתות העץ ונסב לארוחת ערב טעימה.

האתר שוכן בגבולו של הפארק הלאומי BIOGRADSKA GORA בגובה 1700 מ'. בארוחת הערב תינתן לנו ההזדמנות לטעום מקצת מהטעמים של פעם. בחדרים של שניים, ובפול ווליום של הטבע נאזין  לקול תנשמות היער ויללות הזאבים. משכימי הקום יזכו לזריחה מופלאה מעל הרי האלפים הדינריים בצידם המונטנגרי.

יום 3 - על אוכפים אל היער העתיק והאגם בצבע טורקיז

לאחר ארוחת הבוקר, נתגבר על צינת הבוקר ונצא רוכבים ליד פסגת ZEKOVA GLAVA ולידו אגם שלגים כחול בשם PESICA. אחר כך נמשיך ונגיע אל אגמים נוספים שסביבם רועים ובקתות. נמשיך אל מעיין גדול, SVATOVSKO GROBILJE, אחת ממוצאי נהר BIOGRADSKA המפורסם בצלילותו. נמשיך ברכיבתנו במשעולי הרועים בינות העשב והפרחים אל משכנות הרועים KATUM GOLES שם נלון. הפארק הלאומי הזה BIOGRADSKA GORA שהננו בו, הוכרז כפארק לאומי ואתר שימור לפני 70 שנה ובו עצים עתיקים ויער שלא נגעו בו מזה מאות בשנים. אין יערות עתיקים רבים כאלו באירופה. ​

יום 4 – חציית המנהר הצלול וטיפוס למשכנות הרועים

עם בוקר נעזוב את המשפחות החביבות שאירחו אותנו ונצא רוכבים דרך הכפר MORACKO TREBALJEVO ועד הגיענו לגדת נהר TARA הכחול. כתלות בגובה המים נחליט אם לחצות את הנהר רכובים או על גבי גשר קטן. ארוחת צהריים מעולה במסעדה מקומית לשפת הנהר משם נטפס להר SINJAVINA ותצפיותיו ומתחתינו עמק LIPOVO. היום יסתיים בבתי אירוח במשכנות הרועים בPORTK KATUM, נתכבד במשקה של קבלת פנים ונתכונן, אנחנו והמארחים לארוחת ערב בלקנית עשירה בטרם נלך לישון.​

יום 5 – יום שמתחיל ביער אשוחים, ממשיך באגם בצבע איזמרגד ומסיים בבתי משפחות 

​יום רכיבה מרהיב מתחיל באגם SAVINA VODA העמוק שצבעיו טורקיז כהה וירוק אזמרגד שליד כנסיית RUZICA ומשם במעלה הגבעות הפורחות  אל מישורי העשב שבמקום. ננוח ונתענג על יפי המקום והשקט של הטבע שלא נגעו בו. מוסתר בין מצוקי SINJAJEVINA ומוקף ביער מחטני עבות חבוי אגם בצבע ירוק צלול. אגם זה ויופיו וניקיונו נשמרים בקפדנות ע"י השלטונות והאחראים לשמירת פארק דורמיטור המפורסם

אחר הצהריים נמשיך רוכבים את משכנות הרועים של GOMILE KATUM ושם כמיטב המסורת המונטנגרית, נהנה מהכנסת אורחים שהיא מעבר לאירוח לקוחות רגילה. לינת לילה וארוחת ערב בבית המשפחה לקראת יום הרכיבה של מחרת.

יום 6 - משעולי הפארק הלאומי בואך האגם השחור

לאחר ארוחת בוקר נצא רוכבים על משטחי הדשא והירק של Sinjavina, נחלוף ע"פ כפרים מקומיים ונמשיך ונטפס להרי דורמיטור הידועים. הפארק הלאומי דורמיטור ידוע לכל חובב טבע באירופה ובו יצרו קרחוני עד ונהרות תת קרקעיים נופים עוצרי נשימה. עמקים וקניונים עמוקים של נהר TARA ויערון אורנים ואשוחים מרוצפים באגמים קטנים וצלולים ובהם מגוון רב של צמחים. הלוואי ויוותר לנו גם זמן לבקר על גדות האגם השחור הידוע שבקרבת מקום.

עם ערב נגיע לבית מלון מכניס אורחים בעיירה JABLJAK לארוחת ערב ולינת לילה

יום 7 - רפטינג בנהר הכחול 

היום יתחיל בחוויית רפטינג על פני נהר TARA הידוע. שעתיים של רפטינג רגוע בנהר TARA הידוע בקניוניו התלולים והגבוהים (הקניון העמוק באירופה ושני בעומקו בעולם לאחר נהר הקולורדו) נצפה במעיין LJOTICA שמימיו שופעים. בסוף השיט נאכל ארוחת צהריים ונקנח בבירות קרות ונצא בדרכנו המפותלת אל חוף הים הכחול. עם ערב נגיע אל המלון השוכן בקרבת החוף. נסיים את הטיול בארוחת ערב טובה ולינה במלון חביב בקרבת קו החוף ומתוייר ומלכודות התיירים הרבים שבו.​

יום 8 - הביתה

בבוקרו של יום 8 ניסע לשדה התעופה של TIVAT על מנת לתפוס את טיסת החזור לתל אביב. ​

מחיר הטיול:
מחיר הטיול למטייל מותנה בגודל הקבוצה ובמספר ימי הטיול. נא להתקשר איתנו לתכנון וקביעת המחיר
 052-5242775 info@nature-view.com 
 
________________________________________
המחיר כולל:  
• טיסות והיטלים
• הלנה וכלכלה מלאה
• סוסים, מדריכים, צוות לוגיסטי ומדריך הטיול.
• כל שאר האטרקציות שבטיול.
המחיר אינו כולל

• טיפים לנותני השירות המקומיים.

• הוצאות אישיות מיוחדות שלא כלולות בתכולת הטיול

________________________________
הערות:   
• תפוסה של 2 מטיילים בחדר.
• אפשרות לשהות יחיד בחדר ניתנת בתוספת תשלום של 150  € 
________________________________________
• היה ומחירי הדלק והיטלי התעופה ישתנו לאחר הרישום לטיול וקביעת מחירו, יחולו שינויים אלו על המטיילים.

052-5242775​

צרו קשר:

שלח

שם:

שדה חובה

תודה רבה

הטופס נשלח בהצלחה

טלפון:

שדה חובה

מייל:

שדה חובה